1. Home >
  2. LITTLE LEAGUE MAJOR - Regionální výběr SEVEROVÝCHOD v roce 2023

LITTLE LEAGUE MAJOR - Regionální výběr SEVEROVÝCHOD v roce 2023

Tomáš Rambousek, 25.07. 2023 Aktuality

Program Little League Major se rozběhl později než LL Intermediate. Na poslední chvíli se do příprav pustili trenéři Waynes Pardubice Tomáš Rambusek (head coach) a asistenti Jan Filip a Tomáš Wija. 
 
Jako hlavní cíl si pro kluky 9-12 let realizační tým stanovil získání prvních zkušeností s absolvováním výběru a odehrání několika kvalitních zápasů nad rámec klubové termínovky. 
 
Najít vhodný termín pro společné tréninky nebylo při téměř plné vytíženosti o víkendech jednoduché. První trénink byl dokonce pro nepřízeň počasí zrušen. Hráči absolvovali dva tréninky ve všední dny v Pardubicích Na Pašti. 
 
Do výběru LL Major se přihlásilo 26 kluků ze 4 klubů oblasti (Orli, Patriots, Rytíři, Waynes). Na kvalifikační turnaj do Frýdku – Místku bylo vybráno 13 hráčů. Hráčům, kteří nebyli vybráni děkujeme za úsilí, které tréninkům věnovali. Věříme, že mnozí ve vyběrech uspějí příští rok. 
 
Region Severozápad - Region Severovýchod 7:0 
V úvodním zápase proti „Praze“ se nám nedařilo vybrat správné nadhozy, odpaly neměly razanci a v útoku jsme pouze dvakrát obsadili třetí metu. Na nadhozu se představili Pokorný a Makovský. Po úvodní směně, kterou jsme i díky chybám v obraně prohráli 0:6 se hra vyrovnala, což dávalo tušit, že další zápasy zvládneme lépe. 
 
Region Východ - Region Severovýchod 1:7 
Každá další prohra nás pošle domů, ale pořád musíme šetřit nadhazovače do případného dalšího zápasu. Proti Severní Moravě byl startérem Wija M. Po třech směnách vedeme 2:0. Na pálce se daří především začátku line upu (Vydra, Držka, Paták D., Wija M.) V dohrávce čtvrté směny Východ snížil na 2:1, máme jeden aut a plné mety. Na kopec jde benjamínek týmu Rambousek. Po fly out a strike outu udrží směnu a následně i zbytek utkání bez doběhu. Pěti body v šesté sněmě si děláme pohodlný náskok do dohrávky. 
 
Region Severovýchod - Region Jihozápad 11:4 
Dobrý útok, dobrá obrana i dobré nadhozy – tak by se dal shrnout náš (třetí sobotní) zápas s „Hlubokou“. Na nadhozu se postupně vystřídají Držka, Vydra, Zeman a Půlpán. Je skvělé sledovat, jak se z kluků stala partička, která si fandí, bubnuje na popelnice a nadšeně reprezentuje oranžovou oblast. 
 
Kdo by to byl ráno řekl, že si zahrajeme i v neděli? Teď je ale sobota podvečer. Dáme si docvičku a společnou večeři a jdeme na kutě. 
 
Region Severozápad Region Severovýchod 9:5 
Sice nejsme už ten vyplašený tým ze sobotního rána, ale ani ve druhém zápase s RSZ se nám v útoku nedaří. Do poslední směny za stavu 0:9. Kluci jsou ale bojovníci a postupňe obsazují mety a hit po hitu dotahují manko až na konečných 5:9. Na nadhozu dobrou práci odvedli Vydra a Zeman. 
 
Na turnaji končíme po dobrých výkonech na třetím místě. Kluci do toho dali všechno a za to jim patří dík. Na nadhozu dostalo příležitost 8 nadhazovačů. Pravidelně jsme střídali 2 kečry a všichni hráči dostali ve hře přibližně stejný prostor. Mise Little League 2023 končí. Cíl, který jsme si na začátku vytyčil je splněň. Kluci nás trenéry a věřím, že i rodiče nabili energií a už teď se těšíme na LL‘24. 
 
Konečné pořadí 

1. Region Jih

2. Region Severozápad

3. Region Severovýchod

4. Region Jihozápad

5. Region Východ

 

Region Severovýchod 
Držka Filip (Waynes) 
Folvarský Vojtěch (Waynes) 
Hojný Šimon (Orli) 
Makovský Zdeněk (Waynes) 
Paták Dominik (Rytíři) 
Paták Filip (Rytíři) 
Pokorný Jan (Rytíři) 
Půlpán Václav (Orli) 
Rambousek Denis (Waynes) 
Taláb Matúš (Rytíři) 
Vydra Teodor (Rytíři) 
Wija Matyáš (Waynes) 
Zeman Antonín (Orli) 
 
Realizační tým 
Rambousek Tomáš (Waynes) 
Filip Jan (Waynes) 
Wija Tomáš (Waynes)

 


 
 
 
Za realizační tým 
 
Tomáš Rambousek

Starší články