1. Home >
  2. Little League 50/70 Intermediate 2023 - hodnotící zpráva výběru Severovýchod

Little League 50/70 Intermediate 2023 - hodnotící zpráva výběru Severovýchod

Lukáš Bříza, 10.07. 2023 Aktuality

Po delší odmlce se v letošním roce i náš regionální výběr účastnil Little League v kategorii 50/70 Intermediate („U13“). Oproti loňskému roku v nižší kategorii obsahovala letošní příprava více termínu a celkově příprava týmu započala dříve.

Realizační tým ve složení Lukáš Bříza (manager výběru), Marek Cifra a Ondřej Kadrmas naplánovali na konec zimního období dva indoor výběrové kempy. Na první z těchto kempů navazoval přátelský indoor turnaj v Hrotovicích a na druhý přátelský double s týmem U13 Nuclears Třebíč. 

Na základě předvedených dovedností dostávali hráči pozvánky na výše uvedené herní akce. Záměrem bylo, jak sehrát hráče, tak vyzkoušet různé alternativy sestavy. 

Z celkových cca tří desítek zájemců se do finální nominace probojovala následující dvanáctka hráčů: 

Halenár, Hynek (Rytíři Trutnov) 

Hostelard, Adam (Blesk Jablonec nad Nisou) 

Hozák, Tomáš (Orli Choceň) 

Konrád, Kryštof ((Blesk Jablonec nad Nisou / Patriots Liberec) 

Kulhánek, Adam (Pasos Pardubice) 

Kyncl, Tomáš (Rytíři Trutnov) 

Kysilka, David (Orli Choceň) 

Mach, Daniel (Pasos Pardubice) 

Mazánek, Tomáš (Orli Choceň) 

Novák, Václav (Blesk Jablonec nad Nisou) 

Slavík, Otto (Blesk Jablonec nad Nisou) 

Taláb, Josef (Rytíři Trutnov)  

 

Národní kvalifikace, hraná systémem double-elimination, se uskutečnila v termínu od 19.05. do 21.05. v areálu brněnských Hrohů. Absence našeho výberu na předchozích turnajích měla za následek již tradiční nevýhodné rozlosování, které našemu výběru přineslo páteční předehrávku a tedy zápas navíc. Navzdory zdánlivě nevyrovnaným výsledkům (6:21 v utkání s Regionem Jih a 10:20 s Regionem Severozápad) předvedli naši hráči velice kvalitní hru. V nejeden okamžik jsme čelili prakticky českému národnímu týmu v dané kategorií. Kluci si zaslouženě odvezli z turnaje konečné třetí místo a příslib dobrých výsledků do budoucna. 

Díky tomu, že pořadatelským městem Evropsko-Africké kvalifikace v kategorii 50/70 Intermediate je Jablonec nad Nisou, je náš výběr považován za domácí tým a dostal pozvánku se turnaje zúčastnit. Pro hráše našeho regionálního výběru šlo a velice cenou zkušenou a provonání s evropským baseballem. V silné konkurenci jsme obsadili s bilací 2 výhry a 2 prohry konečné 5. místo. 

 

Kvalita předváděné hry a výsledky našeho týmu reflektují dobře nastavený směr v rámci našeho region. Dobře odbáděná práce trenérů na klubové úrovni nese své ovoce a nebojím se sám za sebe říci, že na mládežnické urovni jsme předehnali regiony Jihozápad a Východ. Nezbývá než doufat, že se do budoucna plnohodnotně vyrovnáme výberům v čele s Prahou a Brnem. Potenciál na to rozhodně máme. 

 

Za realizační tým 

Lukáš Bříza

Starší články