>

Choceň hostila turnaj Stříbrného Superpoháru

Pavel Podhájecký, 24.05. 2022 Aktuality

Po dvouleté odmlce, kdy SUPERCUP vypadl z kalendáře, se letos vrátil a to i vč. STŘÍBRNNÝCH SUPERPOHÁRŮ. Jeden takový proběhl i v našem regionu, a to v údolí řeky Tiché Orlice, v malebném areálu Orlího hnízda v Chocni, kam se z důvodu menšího počtu týmů přihlášených z regionů SEVEROVÝCHOD, JIHOZÁPAD a VÝCHOD, sjela sedmička týmů z Východních Čech, Jižních Čech, Severní Moravy i Slezska.

Během dvou prosluněných dnů se areálu softballu a baseballu v Chocni, odehrálo celkem 21 utkání, která měla několik zápletek a překvapivých výsledků. Došlo i na veledlouhé odpaly až za homerunový plot, ale také i mnoho skvělých zákroků v obraně.

Systém turnaje v coach-pitch baseballu byl vcelku jednoduchý, všech 7 týmů se utkalo každý s každým jedenkrát. V turnaji se nejvíce dařilo favoritům turnaje ze Sokola Hluboká, kteří cílí na to, aby zvedli vítězný pohár pro vítěze SUPERCUPU U10 na domácím hřišti, jelikož se po 10 letech stěhuje ZLATÝ SUPERCUP z Pražského Tempa, právě na Hlubokou. Velmi silný útok (celkem 58 doběhů v 6 utkáních) dovedl tým z jihu Čech ke stoprocentnímu zápisu. Z „domácího“ regionu se nakonec dařilo nejvíce Rytířům Trutnov, kteří celkem 4krát zvítězili, oproti pouhým 2 porážkám (proti bezkonkurečnímu Sokolu Hluboká a tie-breakový zápas proti Orlům Choceň). Avšak ani bronzoví Arrows nebyli rozhodně pozadu a celý turnaj předváděli velice pohledný baseball, který je dovedl až na 3. místo. V turnaji bylo celkově vidět, že hlavním trendem současného mládežnického baseballu je velmi silný útok a agresivní pojetí běhu po metách, protože i přes chyby v obraně (u všech 3 medialistů), o to výraznější výkon na pálce mnohdy rozhodl celý vývoj utkání.

Pořadí turnaje (coach-pitch baseball)
1. Sokol Hluboká
2. Rytíři Trutnov
3. Arrows Ostrava
4. Waynes Pardubice
5. Blesk Jablonec
6. HIT Opava
7. Orli Choceň

Tradiční součástí SUPERPOHÁRU jsou již neodmyslitelně i MASTERS, tj. dovednostní soutěže, kterými jsou HOD DO DÁLKY, ODPAL DO DÁLKY, BĚH PO METÁCH a SOUHRA PO METÁCH. Zcela nejlepším celkovým výsledkem opět potvrdil svou dominanci na turnaji tým Sokol Hluboká, a to zejména díky doslova „superrychlé“ souhře za 21 sec., navíc podotkneme-li fakt, že šestice byla genderově vyvážená (3 dívky a 3 chlapci).

Pořadí masters
1. Sokol Hluboká
2. Rytíři Trutnov
3. Arrows Ostrava
4. Blesk Jablonec
5. Waynes Pardubice
6. HIT Opava
7. SaB Orli Choceň

Po dvou desítkách utkání, více jak třech stovkách doběhů, nespočtu odpalů, několika homerunů (celkem 10 HR) a mnoha obranných zákrocích, je nutno zhodnotit, že Orli Choceň se pořadatelství zhostili na výbornou. Zajištění každého utkání mělo kompletní výsledkový servis a i díky velmi dobrému výkonu rozhodčích, bez kterých by turnaj nemohl proběhnout, se zvládlo odehrát vše bez výrazných komentářů či dokonce nějakých protestů. Hlavní díl úspěšného průběhu turnaje, však mají samotné hráčky a hráči ze všech týmů, které navíc přijelo z různých koutů republiky, podpořit velké množství fanoušků a došlo i na velké choreo v podání fanclubu HIT Opava, přestože i ostatní týmy měly své hlasité podporovatele na tribunách, tak HIT, HIT, OPAVA...bylo slyšet zcela nejvíce.

Konečné pořadí (součet COACH-PITCH BASEBALL a MASTERS)
1. Sokol Hluboká
2. Rytíři Trutnov
3. Arrows Ostrava
4. Waynes Pardubice
5. Blesk Jablonec
6. HIT Opava
7. SaB Orli Choceň

Prvních 5 týmů díky tomu postupuje na SUPERCUP, jež proběhne 3. – 5.6. v Hluboké nad Vltavou.

Při záverečném ceremoniálu byly předány medialy a poháry pro 3 nejlepší týmy a taktéž byli oceněni i nejlepší v dovednostních soutěžích, které téměř kompletně ovládli hráči z našeho regionu:

NEJDELŠÍ HOD => Filip Paták (Rytíři Trutnov) [42,5 m]
NEJDELŠÍ ODPAL => Václav Pulpán (SaB Orli Choceň) [46,1 m]
NEJRYCHLEJŠÍ BĚH PO METÁCH => Filip Držka (Waynes Pardubice) [12,9 s.]
NEJLEPŠÍ SOUHRA => Martin Sýkora, Adriana Salabová, Antonín Machart, Jonáš Hanzal, Lada Borovcová a Kateřina Lískovcová (Sokol Hluboká) [21,2 s.]

Samostatnou kategorií individuálních cen se nakonec stal tzv. klub HOMERUNÁŘŮ, tedy hráčů, jež odpálili alespoň 1 homerun na turnaji. Šestice hráčů se postarala o celkový počet 10 homerunů. Nutno podotknout, že domácí Orel - Vašek Pulpán využil domácího prostředí naplno a konkurenci doslova přepálil o "parník", protože měl stejně odpalů za oplocení jako ostatních 5, kteří se trefili za plot, dohromady.

NEJVÍCE HR => Václav Pulpán (SaB Orli Choceň) [5x HR]

Starší články