1. Home >
  2. LITTLE LEAGUE INTERMEDIATE 2019

LITTLE LEAGUE INTERMEDIATE 2019

Jan Žlábek, 10.12. 2019 Aktuality

Little League Intermediate – Region Severovýchod 2019

Ročník 2019 byl pro kategorii LLI důležitý ze dvou aspektů. Prvním bylo pořádání národní kvalifikace pro kategorii LLI v Jablonci nad Nisou, které se zúčastnily všechny regiony mimo Regionu Východ. Druhým bylo přidělení pořadatelství Evropské kvalifikace LLI našemu regionu, a tím pádem automatická kvalifikace na Evropský kvalifikační turnaj.

Národní kvalifikace proběhla v termínu 25. - 26. května.

Představili jsme se hned v prvním zápase turnaje a nastoupili jsme proti pozdějšímu vítězi národní kvalifikace – Regionu Jih.

Zápas jsme rozložili mezi 3 nadhazovače. Začal David Záruba s 20 nadhozy. Následoval Filip Záruba, kterého jsme se rozhodli komplet vyházet 88 nadhozy. Závěr zápasu dostala do rukou Aneta Rambousková.

Od začátku zápasu nás Region Jih neustále pálkařsky tlačil a využíval horší kontroly našich nadhazovačů. My jsme se v útoku naopak nedokázali vůbec prosadit a z celkových 12 autů bylo 7 strike-out! Zápas skončil po 4. směně pro bodový rozdíl stavem 1:16. Poslední 4 body zápasu dotáhl Region Jih grand slamem Vojtěcha Ventruby.

V druhém zápase, který pro nás byl již opravou, jsme se utkali s Regionem Jihozápad, který úvodní utkání prohrál s Regionem Severozápad.

V naší sestavě se na kopci se představil jablonecký Honza Novák a vydržel tam 3 2/3 směny a 86 nadhozů. Dařilo se mu soupeře držet na dostřel, ale naše pálky byly opět hluché. V polovině zápasu byl stav 3:7. V páté, šesté a sedmé směně získali soupeři dalších 7 bodů, my pouze 1. Utkání skončilo v 7. směně výsledkem 4:14, a to pro náš tým znamenalo poslední místo v národní kvalifikaci.

Již zde se ukázalo, kde budou hlavní slabiny a bohužel se to i potvrdilo v následujícím turnaji. Příliš mnoho špatných nadhozů zbytečně plýtvá pitch count nadhazovačů a neproduktivní pálka znamená nedostatečnou podporu útoku.

Evropská kvalifikace proběhla v termínu 9. - 17. července.

V prvním utkání nám los přiřadil na tým Velké Británie. Na nadhazovacím kopci jsme opět vsadili vše na jednu kartu, protože toto utkání jsme potřebovali vyhrát. Nastoupil Honza Novák a vydržel 4 1/3 směny (76 nadhozů). Udržel soupeře na 5 bodech. Nám se podařilo, hlavně díky silné 3. směně, kdy jsme zaznamenali 9 bodů, soupeře zatlačit a snažili jsme se o předčasné ukončení zápasu rozdílem. Nakonec se to nepovedlo, ale zbytek zápasu celkem v klidu doházeli Honza Pesničák, Aneta Rambousková a Tonda Urban. Na pálce se nám tentokrát dařilo, trefovali jsme soupeřovy nadhozy, využívali chyby a zaváhání v obraně, a i díky tomu jsme zápas dotáhli k vítěznému výsledku 15:7.

Druhý den nás hned v prvním ranním utkání čekal tým Rakouska, který porazil den předtím Holandsko. Do zápasu jsme nasadili Filipa Zárubu s tím, že potřebujeme, aby na kopci vydržel co nejdéle a ušetřil nám „ruce“ pro další zápasy. Filip na kopci vydržel nakonec 3 směny (95 nadhozů). Bohužel se pral s kontrolou a zbytečně se dostával do ballových stavů, a tím umožňoval soupeři čekat na dobré nadhozy, které se jim dařilo úspěšně odpalovat. Filip si nakonec připsal na vrub 11 doběhů. Zbytek zápasu doházel Honza Pesničák, který už nedokázal zastavit rozjetý rakouský tým, a ti mu nadělili dalších 8 bodů.

Náš útok sice skóroval hned v první směně, čímž jsme se dostali jako hosté do vedení, ale ve druhé směně jsme šli dolů na tři pálkaře (2x strike-out). Ve třetí a čtvrté směně se nám podařilo přidat pouze po bodu, takže utkání skončilo po čtvrté směně rozdílem s výsledkem 19:4 pro rakouský tým.

Hned odpoledne nás čekal opravný zápas s týmem Francie. Na první pohled to měl být minimálně vyrovnaný zápas. Hráči francouzského týmu byli celkově menší a drobnější než náš tým. Ale zdání někdy klame. Hráči ze země galského kohouta ukázali veliké srdce a touhu vítězit, a tak trochu si nás namazali na chleba.

Zápas začal na kopci David Záruba. Začali jsme velmi nadějně. 4 pálkaři, 2 auty. Ale pak se ukázalo to, co nás trápilo po oba turnaje. Kontrola nadhozů. Na dalších 7 pálkařů hodil David 5 met zdarma, k tomu jeden hit a jedna chyba obrany a rázem to bylo 9 bodů na tabuli pro francouzský tým. První směnu jsme nakonec ukončili s obdrženými 12 body a hlavami dole. To poznamenalo celý zbytek zápasu, kdy už jsme se nedokázali zvednout a zaútočit. Toto utkání jsme si prohráli jednoznačně tím, že jsme málo chtěli.

Prohrou s Francií skončila naše cesta Evropskou kvalifikací LLI. Celkovým vítězem turnaje se stal tým Regionu Jih a vybojoval si tak právo na účast na Little League World Series v kalifornském Livermore.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům za čas, snahu a bojovnost, kterou do všech zápasů vložili. Chtěl bych poděkovat rodičům hráčů za podporu, Regionu Severovýchod za podporu a zajištění výborných podmínek a realizačnímu týmu za práci, kterou po dobu obou turnajů odváděl.

Region Severovýchod reprezentovali tito hráči:

Beneš Vítek

Blesk

Nermuť Pavel

Blesk

Novák Jan

Blesk

Pesničák Jan

Blesk

Plešák Benjamín

Blesk

Sucharda Jakub

Blesk

Šubrt Max

Blesk

Kučerová Tereza

Orli

Záruba David

Orli

Záruba Filip

Orli

Urban Antonín

Orli

Filip Michal

Waynes

Polena Josef

Waynes

Rambousková Aneta

Waynes

 

Realizační tým ve složení:

Jan Žlábek – HC + manažer týmu

Pavel Urban – asistent

Jan Pesničák - asistent

Starší články