>

LITTLE LEAGUE 2019

Branko Baláž, 10.12. 2019 Aktuality

 

První výběry do LL proběhly 19.4.2019 na Trutnovském Red fieldu. Na tento výběr bylo pozváno 22 hráčů z celé oblasti a dorazilo jich "pouze" 14, pět jich bylo řádně omluveno a tři se nedostavili. Zde hráči prošli kompletním prověřením jejich baseballových a fyzických dovedností a musím konstatovat že to nevypadalo nijak zle. Druhé kolo výběru bylo naplánováno na 12.5.2019, ale vzhledem k nepříznivému počasí jsme byli nuceni tento výběr zrušit. Konečnou nominaci jsme provedli 15.5.2019, kde nám přibyli ještě čtyři hráči, kteří se nedostali do nominace LLI a z těchto čtyřech hráčů jsme si vybrali dva. Maximální počet hráčů mohl být 14 a ten jsme využili, bohužel den před odjezdem se omluvil jeden hráč ze zdravotních důvodů a proto jsme nakonec odjeli ve 13 hráčích. 

         Kvalifikace na LITTLE LEAGUE proběhla v Hluboké nad Vltavou v termínu 24. - 26.5.2019. První zápas nás čekal v pátek od 17 hodin. Našim prvním soupeřem byl výběr Jihozápadu a zde nám ukázali ukázku z produktivity a vyhranosti jejich hráčů. Pro většinu našich hráčů to byla první zkušenost s takovou to úrovní hry. Zde nás soupeř potrestal za každou chybu, kterou jsme udělali. Pro hráče to byla velmi cenná zkušenost do jejich "Baseballových životů". Tento zápas skončil 17:2 a odsoudil nás k druhému zápasu, který jsme odehráli v sobotu (pokud tento zápas prohrajeme, kvalifikace pro nás končí). V sobotu nastupujeme proti regionu Východ. Do první poloviny zápasu jsme byli konkurence schopní a vypadalo to na vyrovnaný zápas, ale jak to tak bývá, přišla série individuálních chyb a to nás zlomilo. Postupně na nás soupeř vyvíjel tlak a přidával body, nicméně výsledek neodpovídal předvedené hře a oproti prvnímu zápasu zde bylo vidět zlepšení. Tento zápas jsme prohráli 27:8.

        Závěrem bych chtěl říci, že je velký rozdíl mezi kvalitou jednotlivých regionů hlavně v kvalitě nadhazovačů a pálkařů. Ostatní vybírají z většího počtu hráčů a jejich výběry již začínají v listopadu. Na tomto by jsme měli zapracovat jako region. 

        Sestava výběru: Baláž Jakub, Tam Michal, Tuček Šimon, Michera Lukáš, Kořínek Jáchym, Mairich Martin, Kavka Kryštof, Hostelard Adam, Zappe Ondřej, Halama Michal, Wija Lukáš, Čiháček Jan, Ondráček Václav

        Trenérský tým: Branko Baláž - manager LL, Jan "ŠAKAL" Filip - HC, Marek Tuček - AC

 

Starší články