>

LITTLE LEAGUE 2018 – kategorie LITTLE League

Vladimír Minařík, 01.12. 2018 Aktuality

Turnaj Little League se blížil a vše začalo se zpožděním. Organizační tým HC Vladimír Minařík ( Rytíři Trutnov), AC Petra Jarošová ( Rytíři Trutnov) a AC Petr Roubíček ( Blesk Jablonec) po domluvě usoudili, že stihnou jak samotné výběry, tak i jedno soustřední navíc s užším výběrem na souhru týmu.

Výběry nejmladší kategorie Little League se konaly v Trutnově a to v dost pozdním termínu 21. 4. 2018 ( měsíc před samotným turnajem ), takže nebylo moc času. K výběrům dorazili hráči ze všech týmů našeho regionu, kromě Patriots Liberec, dostavili se hráči Blesk Jablonec, Orli Choceň, Rytíři Trutnov a Waynes Pardubice. Všechny jmenované týmy vyslaly nejlepší borce.

Na výběrech nominovaní hráči prošli jak fyzickou prověrkou, tak i baseballovými dovednostmi. U některých hráčů se projevila horší fyzická připravenost a hráčská nevyspělost. Každopádně se všichni snažili, ale na 2. kolo postoupit všichni nemohli. Po dohodě s asistenty jsme usoudili, že na soustředění ( 2. kolo) postoupí 18 nejlepších.

Na soustřední ALL STAR TEAMU LITTLE LEAGUE 2018, které se konalo opět v Trutnově dne 19. 5. přijeli hráči z Blesku ( Benjamin Plešák, Honza Novák, Michal Halama, Jakub Sucharda, Jonáš Procházka, Pavel Nermuť, Vítek Beneš a Jan Pesničák - 8 ), Orli ( David Záruba - 1 ), Rytíři ( Lukáš Michera, Andrea Žáková, Vojta Zárečný, Jakub Baláž, Samuel Minařík, Petr Jaroš a Šimon Tuček - 7 ), Waynes ( Vojtěch Havlíček a Michal Filip - 2 ), Patriots ( nikdo - 0 ). Celkem tedy 18 vybraných ( nejlepších hráčů z výběrů ). Celodenní soustředění proběhlo velmi dobře, všichni opět makali na 100%. Byl kladen důraz především na nadhazovače s catchery, kvalitní útok a nepropustnou obranu. Na konec celého dne si mezi sebou zahráli zápas, kde se ukázalo, že máme obrovské rezervy jak v útoku tak i obraně.

Finální soupiska:

1. Šimon Tuček 25 Rytířti

2. Jakub Baláž 87 Rytíři

3. Petr Jaroš 44 Rytíři

4. Samuel Minařík 36 Rytíři

5. Lukáš Michera 68 Rytíři ( nedorazil - omluven )

6. Andrea Žáková 6 Rytíři ( nedorazila - omluvena )

7. Vojtěch Zárečný 13 Rytíři

8. Benjamín Plešák 32 Blesk

9. Jan Novák 33 Blesk

10. Pavel Nermuť 7 Blesk

11. Jan Pesničák 11 Blesk

12. Max Šubrt 69 Blesk

13. Vítek Beneš 16 Blesk

14. Jonáš Procházka 45 Blesk

15. Michal Halama 4 Blesk

16. Michal Filip 40 Waynes

17. David Záruba 48 Orli

18. hráč měl být Vojta Havlíček, dal přednost badmintonu.

Celkem tedy 15 hráčů

25. - 27. 5. 2018 se konal turnaj národní kvalifikace v Olomouci u Skokanů. Výběr hráčů v celkovém počtu 15 se sešel k prvnímu zápasu hned v pátek 25. 5. Soupeř z východu ukázal svou kvalitní pálku a několikrát v zápase ukázal svou nadvládu tvrdými odpaly. Kvalita nadhozu a spolupráce s catcherem byla na vyšší úrovni, nadhoz házel rychleji než jsou hráči z naši oblasti zvyklí a byl tam jakýsi respekt. Skóre se měnilo každou směnu. Ale zápas se hraje až do konce a proto po počátečním zaváhání jdeme před dohrávkou zápasu soupeře do vedení o několik bodů. Vedení jsme neudrželi a prohráli 15:14. Musíme máknout na nadhozu, ale i na pálce.

Do druhého dne tedy jdeme s porážkou a turnaj se hraje formou dvě prohry a "ven". Čekal nás kvalitní soupeř z Jihozápadu republiky. Naši kluci se rvali s vervou, ale ukázala se zápasová nevyhranost s kvalitnějšími soupeři než jen v oblastních soutěžích. Soupeř také ukázal svou nadhazovací dominantnost. Dlouhými odpaly dokázal, že naše nadhazovací síla není tak daleko jako jiné týmy. Nabízeli jim lehké balóny a soupeř trestal jak mohl. Konečný výsledek tohoto zápasu 5:12 pro Jihozápad.

Tím pro nás turnaj končí... celkové 5. místo

Pro další výběry je nutno začít mnohem dříve, ne měsíc před turnajem a klást důraz především na kvalitu nadhazovačů a útočnou sílu.

Dík patří i všem rodičům a trenérům, kteří pomohli při výběrech.

výsledky zápasů: https://www.baseball.cz/turnaj-354/kvalifikace-little-league/tabulka

Starší články