1. Home >
  2. Little League Major 2024

Little League Major 2024

Vítek H., 31.05. 2024 Aktuality

Do nejmladší kategorie LL Major se přihlásilo 20 hráčů ze čtyřech klubů oblasti. Během přípravného období, které čítalo jeden halový trénink v Chocni a tři tréninky v Pardubicích se výběr postupně zúžil na konečný počet 14ti nominovaných hráčů.

V LL se nehraje o druhé místo. Cíl do turnaje byl postoupit do finále v dobré kondici a v něm doufat (při dominanci regionu Jih - Brno) ve sportovní zázrak. V sobotu ráno jsme zdolali první velkou překážku. Region Severozápad (Praha) jsme porazili 12:2. Kluci dostali volno, většina šla do zoo, kde kromě tučňáků bylo skoro všechno. První nedělní zápas s regionem Jih dostali příležitost hráči, kteří v sobotu nehráli v obraně. Prohráli jsme 0:22. Zápas o postup do finále s regionem Východ (Ostrava) jsme měli podle plánu pod kontrolou. A po výhře 8:4 jsme mohli těšit na reparát s Jihem. Výkonnost Jihu je o několik úrovní jinde než zbytek ČR. Hráči naší oblasti běžně nepotkávají nadhozy blížící se 100 km/h a jejich starty na pálce tomu také odpovídali (11x SO). O tom, kdo postoupí do Kutna nebylo pochyb. I přes roli outsidera kluci nic nevzdali, hráli s hlavou naroře a na konci utkání vybojovali čestný bod – jediný inkasovaný doběh Jihu. Jih – SV 11:1. Po finále se hráčům dostalo uznání od trenéra reprezentace U12 Mariana „Čoča“ Krásného.

Závěrem bych přidal několik postřehů. Hráčům oblasti svědčí účast na zápasech v soutěžích regionu SZ (Praha). Cílem by měla být častější konfrontace s týmy regionu Jih – ne jen na celostátních turnajích. Nadhazovači – rychlostí se špičce turnaje LL přiblížil Ondřej Poláček (90+ km/h). Všichni ostatní nadhazovači jsou co rychlosti průměrní – v klubech zapracovat na rychlosti. Kečrové – neblokují a mají slabý příhoz. Infield a outfield – základní stavební kámen našich dobrých výsledků. Pálka – zaměřit se na pálení nadhozů 95+ km/h. Baserunning – na turnaji jsme udělali jednu hrubou chybu po nechyceném SO a nevyužili jsme několik dobrých příležitostí po PB a WP. Pracovat na běhu po metách. Rád bych poděkoval hráčům za přístup a reprezentaci regionu a rodičům za podporu. Také děkuji kolegům Janu Filipovi, Markétě Vydrové a Pavlovi Rosůlkovi.

Tým Region Severovýchod:

2024 Bulánek Radovan (Waynes)

Držka Filip (Waynes)

Fojtík David (Waynes)

Jelínek Filip (Blesk)

Kubina Michal (Blesk)

Makovský Zdeněk (Waynes)

Paták Dominik (Rytíři)

Paták Filip (Rytíři)

Poláček Ondřej (Rytíři)

Rambousek Denis (Waynes)

Rosůlek Jakub (Rytíři)

Skřivánek Václav (Orli)

Taláb Matúš (Rytíři)

Vydra Teodor (Rytíři)

Za realizační tým Tomáš Rambousek

Starší články